Aktualności

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2018 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2018 r.

Tysiące kilometrów przemierzyli dla Boga z własnej woli…

Wyszukaj takie dary, które odpowiadają Tobie i Twojej chwilowej sytuacji, i przynieś je Bożemu Dzieciątku. Pozwól prowadzić się wizji, która najbardziej Ci odpowiada. Ona pragnie zaprowadzić Cię do Dzieciątka. To sprawi, że upadniesz przed Tym, przy którym możesz czuć się u siebie; zapomnisz o sobie samym, gdy uwolnisz się od krążenia wokół siebie. Kiedy zapomnisz o sobie, wtedy całkowicie będziesz sobą, wtedy będziesz naprawdę wolny…
Co dziś chcą nam powiedzieć Trzej Królowie? Abyśmy troszczyli się o gwiazdę, którą jest nasza wiara, by jej światło w szarej ciemności wskazywało zawsze drogę do Boga. Uczą nas abyśmy wytrwale szli za Bogiem, nawet gdy pojawi się w naszym życiu krwawy Herod.

Czego jeszcze uczą? Ewangelia mówi „inna drogą wrócili do ojczyzny”. Mędrcy pokazują, byśmy szukali nowych dróg w drodze do Boga, albo: nie bali się zmian dróg po spotkaniu z Bogiem.

Dziś jesteśmy świadkami OBJAWIENIA… Królowie ukazują nam Jezusa jako Pana i Władcę świata, naszego życia. Przy Dziecięciu stali się małymi człowieczkami. Upadli na kolana, aby oddać pokłon ważniejszemu, najważniejszemu. Czy umiemy znaleźć swoje miejsce, czy wywyższamy się nad Boga?