Aktualności

09.12

Nawrócenie to droga, a nie jeden dzień z życia…

„Adwent ma 4 tygodnie, to jak zacznę przygotowanie do Świąt dwudziestego drugiego grudnia, to zdążę ze wszystkim”. Często takie słowa słyszymy, może sami jesteśmy ich autorami. Dzisiejsza Ewangelia mówi o nawróceniu, o przygotowaniu ścieżek dla Pana, Który chce przyjść do każdego człowieka.
Więcej
09.12

Czuwać to znaczy MODLIĆ SIĘ

Adwent…WŁĄCZ ŚWIATŁO i przestań żyć w ciemności grzechu, ciemności kłamstwa, braku wiary i przekleństw. Jego Miłość rozświetli wszystko, rozświetli każde serce i każdy umysł. Pomaluj ściany swego serca na inny kolor niż czarny… aby to światło miało szansę na blask, na potężną jasność…przytulność. To czas, aby robić porządki w sercu, bo to w nim narodzi się Jezus, Wielka Miłość.
Więcej
25.11

Człowieku – czy jestem Twoim Królem ?

Uczcie się Chrystusa. Nie ustawajcie w uczeniu się Chrystusa. W Nim znajdują się naprawdę niezgłębione skarby mądrości i umiejętności. W Nim człowiek obciążony swoimi ograniczeniami, swoimi grzechami, staje się rzeczywiście człowiekiem nowym, bytem dla innych, chwałą Boga…
Więcej
03.11

Odeszli

Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat, Płomień na wietrze kołysze wiatr. Dla nich tyle kwiatów na cmentarnej ziemi i my tu obecni wraz z nimi.
Więcej
10.11

Modlitwa za Ojczyznę

Dobry Boże, pomóż nam kochać to, co ojczyste: nasze korzenie, historię, tradycję, język i polskie krajobrazy, a przede wszystkim kochać naszych rodaków – niezależnie od tego, czy podzielamy ich poglądy, czy nie.
Więcej