Akcja Katolicka

Cel i działalność Akcji Katolickiej

1. Celem Akcji Katolickiej jest pogłębianie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła.
  2. Akcja Katolicka realizuje swój cel przez:
    1. pogłębienie życia religijnego, moralnego, intelektualnego i kulturalnego oraz ukierunkowanie na zadania apostolskie;
    2. przenikanie wartościami ewangelicznymi życia społecz­nego;
    3. zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła a zwłaszcza reagowanie na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej;
    4. kształcenie działaczy katolickich i wychowanie ich do aktywności w życiu społecznym, gospodarczym, kultu­ralnym i politycznym.

Akcja Katolicka może prowadzić:

1. działalność oświatową, wychowawczą i wydawniczą;
  2. działalność kulturalną i informacyjną w szczególności przy użyciu środków przekazu;
  3. działalność dobroczynną;
  4. działalność turystyczno - sportową;
  5. działalność gospodarczą.

W skład Zarządu Parafialnego Oddziału wchodzą:

1. Prezes, którego mianuje Biskup Diecezjalny

2. Wiceprezes

3. Sekretarz

4. Skarbnik

Parafialny oddział akcji Katolickiej w Kątach (lista członkiń na dzień 16.09.2022r.)

Asystent kościelny: Ks. Michał Peciak - Proboszcz

Prezes: Łagosz Joanna