Wszystkich Świętych - 2018

1 Dzisiaj jeszcze w naszej parafii Msze św. o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu, a po Mszy św. procesja wśród grobów naszych bliskich i modlitwy za zmarłych. Po południu o godz. 15.30 różaniec za zmarłych w kościele i Msza św. o godz. 16.00.

2. Na naszym cmentarzu parafialnym zbierane są ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Rektor Seminarium przesyła podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i zapewnia o modlitwie przez księży przełożonych i kleryków.

3. Jutro - 2-go listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w naszej parafii będą:

-     rano o godz. 8.00 - Msza św. w kościele.

-     o godz. 11.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu

- o godz. 15.30 wypominki i różaniec za zmarłych, a o godz. 16.00 Msza św.

4. Dzień jutrzejszy to także pierwszy piątek. Po Mszach św. w kościele nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 16.00 z racji pierwszej soboty miesiąca.

Przypominamy i serdecznie zachęcamy do szczególnej modlitwy w tych dniach za naszych zmarłych i do zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach od 1-go do 8-go listopada za nawiedzenie cmentarza i wypełnienie pozostałych warunków można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary za grzechy naszych bliskich. Warunki te to: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego. W intencjach Ojca Świętego można odmówić np. „ Ojcze nasz" i „Zdrowaś Maryjo", lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego. Zachęcamy także docenić zyskiwanie odpustów cząstkowych, czyli częściowe darowanie kary za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, ale jeszcze nie odpokutowanie przez naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o naszych zmarłych, aby kiedyś ktoś i o nas pamiętał, gdy my znajdziemy się po drugiej stronie tego życia.