31 Niedziela Zwykła - 04.11.2018 r.

1. Po tej Mszy św. /8.00/zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00 i po południu o godz. 16.00.W przyszłą niedziele porządek Mszy św. bez zmian, na Mszę świętą na godz.11.00 zapraszamy wszystkie dzieci, to druga niedziela miesiąca, a więc ta Msza św. będzie szczególnie dla dzieci i po  Mszy św.  zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dzieci szkolnych.

2. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 7.00 rano, a w środę o godz. 16.00 różaniec z wypominkami i w piątek o godz. 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami za zmarłych, o godz. 16.30 Msze św. Na prośbę wielu parafian od tego tygodnia przez cały okres zimowy Msze św. w dni powszednie będą o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w piątek          - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- w sobotę         - Św. Leona Wielkiego, pap i dokt. Kośc.

W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji gminne uroczystości odbędą się w sobotę 10 listopada w Wojakowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00, a następnie akademia w szkole Podstawowej. Natomiast w naszej parafii młodzież wraz z siostrą Haliną przygotowali wieczornicę: „ Nasza Niepodległa”  w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 tu w kościele. Chcemy dziękować za odzyskaną wolność i prosić Boga o Jego błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, dla każdego z nas. Wszystkich, komu nie jest obojętna wolność zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym modlitewnym i patriotycznym spotkaniu, tym bardziej, że poniedziałek mamy wolny od szkoły i pracy. Przyjdźmy całymi rodzinami, przekazujmy dziedzictwo poprzednich pokoleń młodemu pokoleniu i uczmy prawdziwego patriotyzmu.

4. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- młodzież klasy III-ciej gimnazjum oraz klasy ósmej wraz z rodzicami zgromadzi się obowiązkowo w piątek na godz. 16.00 w kościele, aby przeżyć: „ wspólnotę nieba, czyśćca i ziemi" przez wypominki i modlitwy za zmarłych. Młodzież ta przyniesie wypisane na kartkach imiona i nazwiska bliskich zmarłych ze swoich rodzin, sąsiadów czy znajomych. Proszę też przygotować liturgię na Mszę św.

- Grupa Młodzieżowa bł. Karoliny    - piątek wieczorem.

- schola dziewcząt                             - sobota godz. 9.00

- chłopcy z klasy czwartej i starsi którzy chcą być ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 8.00 do salki na plebani. Nie będzie spotkania lektorów i ministrantów.

5.  Przez cały listopad wypominki będą w każdą środę pół godziny przed wieczorną Mszą św. i różaniec za zmarłych, oraz w każdy piątek również pół godziny przed wieczorną Mszą św., wypominki i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W te dni będą wypominki tzw. listopadowe, natomiast wypominki roczne  od dzisiaj będą w każdą niedzielę tak jak to było dotychczas. Gdybyśmy pominęli kogoś w wypominkach rocznych, lub przekręcili imiona czy nazwiska, to prosimy nas o tym powiedzieć. Serdecznie dziękujemy za kartki z wypominkami, które są wyrazem waszej wiary w życie wieczne i pamięci o zmarłych, dziękujmy za ofiary składane przy okazji wypominek. Za te ofiary prawdopodobnie musimy wymienić całą instalację wodną na plebani i piec gazowy centralnego ogrzewania.

6.  Sołtysi przypominają o czwartej racie podatku rolnego, który będzie pobierany do 15 listopada. Płatność u poszczególnych sołtysów za okazaniem nakazu płatniczego.