Parafia

Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości na stronie parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kątach. Znajdują się tutaj informacje o naszej wspólnocie związane zarówno z jej historią jak i z aktualnymi wydarzeniami. Cieszymy się, że stanowią one pomoc dla wszystkich zainteresowanych życiem religijnym naszej parafii.

Ks. Jan Witek, ur. 12.03. 1953 r. w Polnej. Po maturze, służbie wojskowej, ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie w 1980 r. Posługiwał w parafiach: Lubzina, Tarnów – Miłosierdzia Bożego, Mielec – Ducha Świętego, Grybów, Gródek k/Grybowa, Łososina Górna, a od roku 2005 proboszcz w Kątach. W pracy pomaga Ks. Kanonik Stanisław Nowak, mieszkający jak rezydent.

Moim zdaniem

Jestem trzecim proboszczem w Kątach po księdzu Kazimierzu Ocytce, który od początku organizował duszpasterstwo w Kątach, budował nowy kościół, plebanię i nowy dom zakonny dla sióstr. Po nim prace w parafii kontynuował przez 16 lat ks. Stanisław Nowak, a od 2005 roku staram się utrzymać wszystko, co zastałem w parafii, kontynuować piękną pracę swoich poprzedników.

Staram się podnosić ludzi na duchu, uwrażliwiać na związek wiary z życiem, przyciągać do Boga i Kościoła, szczególnie dzieci i młodzież. Parafianie jak zawsze życzliwi, ofiarni, nie narzekający na trudne czasy, lecz radzący sobie w tych właśnie czasach na miarę swoich możliwości, nie najgorzej. Dzięki temu, że w parafii jest dwóch kapłanów łatwiej wiernym korzystać z sakramentów św., a także rozwijać duszpasterstwo grupowe.

Moim pragnieniem jest większe zaangażowanie parafian, zwłaszcza młodszych w życie parafialne. Głęboko wierzę, że Święty Józef - nasz Patron wraz z Maryją ustrzegą szczególnie nasze rodziny od zła, które niesie za sobą migracja zarobkowa, nie omijająca również i naszej parafii.