Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas

Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas Uprzejmie informuję, że jesienią tego roku – po rocznej przerwie spowodowanej pandemią - w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu odbędą się dwie tury rekolekcji dla Parafialnych Zespołów Caritas (22-24.10.2021 oraz 5-7.11.2021) organizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ponieważ w ubiegłym roku nie było rekolekcji, dlatego na tegoroczne rekolekcje zapraszamy wszystkie dekanaty według załączonego podziału. Od następnego roku będziemy zapraszać na rekolekcje połowę dekanatów tak, aby nadal funkcjonowała zasada, że z danej parafii na rekolekcje będą przyjeżdżali członkowie Caritas raz na dwa lata.

Proszę, aby z każdej parafii zgłaszać liczbę osób do udziału w rekolekcjach w Recepcji OPOKI oraz u Księdza Wicedziekana najpóźniej do dnia 18 października (w przypadku dekanatów mających pierwszy termin) i do 2 listopada na termin listopadowy. Możliwa jest zamiana zaproponowanego terminu – w uzasadnionych przypadkach – dla poszczególnych parafii; w tej sprawie prosimy o kontakt z naszym biurem Księdza Proboszcza zainteresowanego taką zmianą.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 17.00. Zakończenie rekolekcji w niedzielę obiadem, w godzinach południowych. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą:

1) skierowanie od Księdza Proboszcza,

2) dowód osobisty,

3) 150 zł na opłatę za osobę,

4) rzeczy osobiste (w tym maseczki).

Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Krzysztof Czyżowski, rekolekcjonista DCP Opoka. W rekolekcjach wezmą udział przedstawiciele Caritas DT.

Poniżej znajdują się terminy rekolekcji dla poszczególnych dekanatów. Uprzejmie proszę o życzliwe podejście do tego tematu i zachęcenie do uczestnictwa w rekolekcjach.

Terminy rekolekcji dla dekanatów:

22-24.10 (dekanaty: Mielec Południe, Mielec Północ, Pilzno, Pustków, Dębica Wschód, Dębica Zachód, Radomyśl Wielki, Szczucin, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów Północ, Tarnów Wschód, Tarnów Południe, Tarnów Zachód, Uście Solne, Wojnicz, Radłów, Szczepanów, Bochnia Wschód, Bochnia Zachód, Brzesko, Żabno)<-> 5-7.11 (dekanaty: Bobowa, Ciężkowice, Czchów, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Lipnica Murowana, Łącko, Łużna, Nowy Sącz Centrum, Nowy Sącz Wschód i Zachód, Ołpiny, Piwniczna, Porąbka Uszewska, Ropa, Stary Sącz, Tuchów, Tymbark, Ujanowice, Zakliczyn)