Aktualności

POLICJA OSTRZEGA

POLICJA OSTRZEGAPOLICJA OSTRZEGA !!!

W ostatnim czasie odnotowujemy kolejne próby oszustw metodami „na wypadek’', ..na wnuczka" czy „na policjanta" na terenie powiatu brzeskiego. Pokrzywdzonymi zawsze są osoby starsze. Tylko w ostatni weekend oszuści usiłowali naciągnąć troje mieszkańców naszego powiatu. W trosce o naszych seniorów zwracam się do Wielebnego Księdza Proboszcza z prośbą o odczytanie komunikatu podczas Mszy Świętej, gdyż jest to najlepszy sposób, aby ostrzec osoby w podeszłym wieku.

Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami ,,na wypadek", ,,na wnuczka" czy ,,na policjanta". Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek i aby odzyskać wolność, a tym samym uniknąć aresztu, konieczna jest wplata pieniędzy. Często, aby uwiarygodnić historię przekazuje słuchawkę osobie podszywającej się pod policjanta.

Policja apeluje, by zachować szczególną ostrożność i nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do osoby z rodziny lub bliskich i zweryfikować informacje przekazane przez rozmówcę. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.

Oszuści podszywają się między innymi za:

- WNUCZKA,

- URZĘDNIKA,

- POLICJANTA,

- PROKURATORA

Aby nie stać się ofiarą przestępstwa:

- Upewnij się czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje!

- Rozłącz się i wybierz ponownie numer do bliskiej Ci osoby!

- Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz!

Policja nigdy nie pobiera pieniędzy od obywateli!

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń 112