Pielgrzymka na Litwę; 01 – 04 maj 2020 r.

Pielgrzymka na Litwę; 01 – 04 maj 2020 r. PROGRAM
  • Dzień 1:
  • 01.05.2020
  • Zbiórka w godzinach wczesno porannych. Zwiedzanie GIETRZWAŁDU – Sanktuarium Maryjnego, miejsce objawień, Msza Święta. obiadokolacja, nocleg.
  • Dzień 2:
  • 02.05.2020
  • Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Trok. TROKI - „perełka w koronie Litwy” - niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny zamek – rezydencja Wielkiego księcia Witolda. Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Spacer ul. Karaimską. Zakupy pamiątek na straganach w Trokach – Msza Święta. Przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
  • Dzień 3: 03.05.2020
  • Śniadanie, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w którym pochowani są trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie, klasztor bazylianów, kościół św. Kazimierza, ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha , Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”, ul. Świętojańska (drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, Cz. Miłosz), Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
  • Dzień 4: 04.05.2020
  • Śniadanie, wykwaterowanie . Msza Święta. Przejazd do miejsc zbiórek w godzinach późno wieczornych.
  • WAŻNE INFORMACJE
  • KOSZTY NIEOBLIGATORYJNE: - Dopłata do pokoju jednoosobowego – 20 euro dziennie - Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego– 45 zł - Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku chorób przewlekłych – 90 zł
  • CENA ZAWIERA - 2 noclegi w hotelu *** w Wilnie - 1 nocleg w Domu Pielgrzymka w Gietrzwałdzie - 3 śniadania, 3 obiadokolacje wg. programu - Opiekę pilota-przewodnika - Opiekę przewodników miejscowych - Transport autokarem z klimatyzacją, wc, barkiem - Ubezpieczenie KL 15000 euro, OC 10 000 zł, NNW 10 000 euro, Choroby przewlekłe - Turystyczny fundusz gwarancyjny
  • CENA NIE ZAWIERA -ok.20 euro – koszty realizacji programu (bilety wstępu, parkingi, ofiary)