Pielgrzymka na Litwę; 30.04 – 3.05. 2020 r.

Pielgrzymka na Litwę; 30.04 – 3.05. 2020 r. DZIEŃ I – 30.04.2020 - ŁOSOSINA DOLNA – GIETRZWAŁD - WILNO
  • Wyjazd z Łososiny Dolnej w godzinach nocnych.
  • Dojazd do Gietrzwałdu, Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – zwiedzanie z przewodnikiem. Następnie przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
  • Dzień II – 01.05.2020 - WILNO
  • Śniadanie. Zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w którym p16-17.07.2020 pochowani są trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie, klasztor bazylianów, kościół św. Kazimierza, ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”, ul. Świętojańska(drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki,A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, Cz. Miłosz), Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich). (Możliwość zorganizowania kolacji litewskiej z degustacją trunków-opcja dodatkowo płatna). Kolacja na Mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg.
  • Dzień III – 02.05.2020 - TROKI
  • Po śniadaniu, wykwaterowane - Wilna .Następnie wyjazd na zwiedzanie Trok. TROKI - „perełka w koronie Litwy” - niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny zamek – rezydencja Wielkiego księcia Witolda. Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich.Spacer ul. Karaimską. Zakupy pamiątek na straganach w Trokach. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • Dzień IV- 03.05.2020 - TORUŃ
  • Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Torunia. Wizyta w Muzeum Piernika – warsztaty piernika. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Nawiedzenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – Msza Święta. Dojazd do Parafii w godzinach nocnych.
  • CENA OBEJMUJE: • 3 noclegi w hotelach *** • Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje wg.programu • Opiekę pilota • Opiekę przewodników miejscowych • Ubezpieczenie KL 15 000 euro, NNW 10 000 zł, OC 10 000 euro • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny CENA NIE OBEJMUJE: • 30 euro -wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs, ofiary , parkingi – płatne u pilota w pierwszym dniu pielgrzymki • 20 euro/dzień – dopłata do pokoju jednoosobowego Cena: 600 zł + 150 euro