UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 12.06.2022 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY                                                                PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 12.06.2022 r.

1. Po tej Mszy św. / 7.00/ odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.  Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 9.00. i 11.00 wystąpi zespół młodzieżowy i po Mszach św. zagrają, krótki koncert uwielbienia. Zespół ten pragnie nagrać swoją płytę i potrzebuje funduszy. Aby   mogli zrealizować swoje marzenie, pomóżmy im w tym   składając dobrowolną ofiarę do puszek wystawionych w przedsionku kościoła. Zachęcamy serdecznie do wsparcia ich szczytnego celu.

2. Jutro 13 czerwca w naszej parafii nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00  przy grocie Lourdzkiej w Połomiu Małym. O przygotowanie groty,  zrobienie porządku i poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy członkinie trzeciej róży żywego różańca kobiet, zelatorki Janiny Maciaś wraz z rodzinami. Wszystkich serdecznie prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie.

3. W najbliższy     czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - „Boże Ciało". Wyjdziemy poza kościół w procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, parafii, naszym rodzinom i nam wszystkim. Udział w procesji będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu.

W naszej parafii w Boże Ciało będzie uroczysta Msza św. rano o godz. 9.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i druga Msza św. po południu o godz. 16.00 z litanią do Serca Pana Jezusa i procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Prosimy, aby w tym roku ołtarze przygotowali:

Ołtarz I przy plebanii -Połom Mały cz. III od Grzegorza Serafin do Elżbiety Bednarek.

Ołtarz II przy szkole – Porąbka Iwkowska cz. III. – od Anny Nowak do  Agaty Uryga.

Ołtarz III przy ochronce u sióstr – Kąty  Ptaszkowa i Kąty wzdłuż drogi kościoła - od Marii i Kazimierza Karpiel do Iwony i Józefa Kołodziej. .

Ołtarz IV pod wieżą kościoła – Kąty Góry cz. II i Pasterniki  – od  Katarzyny i Zdzisława Nowak do Agnieszki i Szczepana Tomasik.

Niech każdy na miarę swoich możliwości włączy się w przygotowanie ołtarzy, czy to pracą, czy ofiarą na kwiaty. Ołtarze należałoby przygotować już w środę po południu, a jeśli by nie zanosiło się na deszcz to rozmontować w Boże Ciało po wieczornej Mszy św. Na procesję Bożego Ciała, a także na Oktawę tej uroczystości prosimy przygotować i odczyścić feretrony i chorągwie i w tym roku nosić je będą:

Figury niosą:

1/. Najśw. Serca Pana Jezusa     - matki.

2/. Dzieciątka Jezus                   - dziewczęta z DSM.

3/. Św. Stanisława Kostki          - ministranci.

4/.Św. Józefa                             - dziewczęta z kl. VIII.

5/. Św. Faustyny                        - dziewczęta z kl. VIII.

6/. Św. Antoniego                      - chłopcy z kl. VIII.

Chorągwie         -

- jedną  -  Dziewczęta z DSM

- trzy     - chłopcy z kl. VIII.

Niosących feretrony i chorągwie w Boże Ciało, prosimy aby je nosili przez całą Oktawę, czyli przez następne osiem dni wokół kościoła.

Prosimy też członków Straży Pożarnej z Porąbki Iwkowskiej o pomoc w zorganizowaniu procesji, niesienie baldachimu i zapewnienie porządku i bezpieczeństwa na głównej drodze.

Szczegóły porządku procesji i Oktawy zostaną podane w czwartek. Wszystkich już dzisiaj prosimy o liczny udział w procesji Bożego Ciała i przez całą Oktawę, zarówno starszych, młodzież, jak i dzieci szkolne. Dzieci z klasy trzeciej „a” i „b” w strojach komunijnych, a inne dziewczynki prosimy do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia.  Wszystkich już dziś prosimy o czynne włączenie się w procesje przez śpiew, pobożne i godne zachowanie.

Składka z uroczystości Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji.

4.   Spotkanie dziewcząt  DSM-u   środa godz. 17.00  Wszystkich ministrantów i lektorów, prosimy w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej  na spotkanie celem przygotowania asysty na Boże Ciało i Oktawę.

5. Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek i we wtorek rano o 7.00.  środę o godz. 18.00 z nowenną do Matki Bożej i św. Józefa, w czwartek jak mówiliśmy wyżej, w piątek i w sobotę Msza św. o godz. 18.00 z litanią do Serca Pana Jezusa i procesją Eucharystyczną.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek              - św. Antoniego z Padwy, Kapł. i dokt. Kośc.

- we wtorek                   -  bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

- w piątek                -  św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. będą według stałego porządku, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 i po tej Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

8. Można wpłacać na „ Gościa Niedzielnego” na trzeci kwartał br.