UROCZYSTOŚĆ NAJSW. CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ - BOŻE CIAŁO - 16.06.2022 r.

1. 1. Dzisiaj jeszcze druga Msza św.  o godz. 16.00  litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Przyjdźmy dzisiaj po raz drugi do kościoła, aby uczcić to wielkie święto i wyrazić naszą wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii.

2. Składka z dzisiejszej uroczystości, jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów; stacjonarnych i domowych, działających na terenie naszej diecezji.

3. Wszystkich prosimy o liczny udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała, czyli przez cały tydzień, zarówno starszych, młodzież, ministrantów i lektorów, dzieci szkolne, a dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych i dzieci przedszkolne do sypania kwiatków i dzwonienia. Prosimy też rodziców, aby przychodzili ze swoimi pociechami. My zaś wszyscy włączmy się czynnie w procesje przez śpiew, pobożne i godne zachowanie. Wszystkich niosących feretrony i sztandary dzisiaj, prosimy, aby nosili je przez całą Oktawę, czyli do następnego czwartku.

4. Jutro i w sobotę Msze św. o godz. 18.00, a po Mszach św.   Litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

5. W najbliższą niedzielę Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00,  9.00 i 11.00   a po ostatniej Mszy św.  litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła .

6. Oto porządek procesji dzisiaj do czterech ołtarzy:

Na czele krzyż, potem na przemian feretrony i chorągwie, ministranci, dziewczęta z DSM-u, dzieci pierwszokomunijne, a za nimi mali chłopcy dzwoniący i dziewczynki sypiące kwiaty, kapłan z Najświętszym Sakramentem, i za kapłanem wszyscy pozostali uczestnicy procesji.

Przy czwartym ołtarzu będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie procesji.