Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - 06.01.2019 r.

1. Po tej Mszy św. /8.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, a w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 dla dzieci szkolnych i młodzieży. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00 i po południu o godz. 16.00.

2. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak  oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju. Przed naszym kościołem młodzież rozprowadza ładnie zapakowane kadzidło, węgielek i kredę.

3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Jeszcze raz serdecznie dziękujmy w imieniu wszystkich afrykańskich dzieci, naszym dzieciom i młodzieży za tegoroczną „kolędę misyjną" i wam wszystkim za przyjęcie kolędników i ofiary jakie im złożyliście.

4. W przyszłą niedzielę 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

5. Przyszła niedziela to 13 dzień miesiąca, a więc gorąco zapraszamy tu do kościoła na Różaniec Fatimski na godz. 15.30. Mamy nadzieję, że wielu z nas przyjdzie po raz drugi do kościoła w tym dniu, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie do Matki Bożej Fatimskiej.

6. Msze św. w tym tygodniu codziennie rano o godz. 7.00, a w środę i w piątek także wieczorem o godz. 16.30.