Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00 i po południu  o godz. 16.00.

2. Jutro  31 grudnia o godz. 8.00 rano i o godz. 16.00 po południu nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie „starego roku". Msze św. połączona z nieszporami, okolicznościowe kazanie, modlitwy dziękczynno-błagalne. Będą dwie Msze św., aby wszyscy mogli jutro przyjść do kościoła i  Bogu podziękować za miniony 2018 rok i prosić Boga przez wstawiennictwo Maryi i Św. Józefa o błogosławieństwo na wszystkie dni nowego 2019 roku.

3. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Składka z 1 stycznia jest przeznaczona na cele diecezjalne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota stycznia. Przed pierwszym piątkiem będzie można skorzystać ze spowiedzi codziennie przed każdą Msza św. W pierwszy piątek prosimy o  samochód do chorych na godz. 8.30 tym razem od Czesławy Nowak.

5. Msze św. w tym tygodniu od środy rano o godz. 7.00  i wieczorem o godz. 16.30. W czwartek  o godz. 16.00 adoracja powołaniowa prowadzona przez członkinie TPWSD w Tarnowie.

6. W przyszłą niedzielę  6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Uroczystość Trzech Króli jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest jak co roku na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi jak i ogólno kościelnymi. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu Referatu Misyjnego i wszystkich afrykańskich dzieci, dzieciom naszej parafii za tegoroczną „kolędę misyjną" i wam wszystkim za przyjęcie kolędników i ofiary jakie im złożyliście. „Bóg zapłać". Na Mszę św. o godz. 11.00 w Trzech Króli zapraszamy tegorocznych kolędników misyjnych w strojach kolędniczych. Po każdej Mszy św. w uroczystość Trzech Króli poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. W najbliższy wtorek, czyli w Nowy Rok i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież Grupy Apostolskiej naszej parafii będzie rozprowadzać gotowe, ładnie zapakowane: kadzidło, węgielek i kredę. Można je będzie nabyć i poświęcić w Uroczystość Trzech Króli. Ewentualny dochód będzie przeznaczony dla młodzieży na pielgrzymkę czy inny wyjazd.

7. Na spotkanie opłatkowe zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, „Caritasu” i  Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 na plebanię.

8. Od stycznia dzieci naszej parafii mogą na nowo zaprenumerować kolejne numery: „Promyczek Dobra", proszę więc rodziców, aby dali swoim dzieciom po 30 złotych w sumie na 7 numerów tego miesięcznika, czyli do końca roku szkolnego i podwójny numer na wakacje.

W dniu wczorajszym zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Luba z Kąty Zatoki. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.15 wyprowadzenie ciała zmarłego z kaplicy cmentarnej, różaniec w kościele i o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Modlitwa różańcowa za zmarłego w kaplicy cmentarnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Polećmy zm. śp. Stanisława Miłosierdziu Bożemu: „ Wieczne odpoczywanie…”.