30 Niedziela Zwykła - Niedziela Synodalna - 28.10.2018 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 11.00 i po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św.

2. W najbliższy czwartek 1-go listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych.. W naszej parafii Msze św. będą:

o godz. 8.00 - tu w kościele.

o godz. 11.00 Msza św. będzie w kaplicy na cmentarzu parafialnym, a po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwy za zmarłych.

o godz. 15.30 Różaniec z wypominkami i o godz. 16.00 Msza św.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązkowym, nie wystarczy w tym dniu nawiedzić cmentarz, należy obowiązkowo uczestniczyć we Mszy św.

W piątek 2-go listopada przeżywać będziemy jako Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. W naszym kościele Msze św. będą rano o godz. 8.00 Msza św. w kościele, o godz. 11.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu i po południu o godz. 15.30 różaniec za zmarłych z wypominkami i o godz. 16.00 Msza święta. Dzieci mają wolne od zajęć szkolnych, więc w czwartek, w piątek i w sobotę powinny uczestniczyć w Mszach św. W dalszym ciągu można składać kartki z wypominkami listopadowymi i całorocznymi.

3. W środę od godziny 14.30 do godz. 16.00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Będzie to także spowiedź przed pierwszym piątkiem. Będą księża z sąsiedniej parafii, którzy będą wracać do swojej parafii na nabożeństwo różańcowe, więc wcześniej przyjdźmy  do kościoła, aby spokojnie się wyspowiadać.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy Piątek i pierwsza sobota listopada. Msze św. w tym tygodniu będą: codziennie o godz. 16.00. W sobotę dodatkowa Msza św. rano o godz. 7.00.

W pierwszy piątek prosimy samochód do chorych na godz. 9.00, tym razem od Stanisława Hołyst.

5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, o godz. 11.00 i po południu o godz. 15.30 różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi i o godz. 16.00 Msza św.

O godz. 8.00 Msza św. w dniu  św. Huberta, Patrona myśliwych w int. członków Koła Łowieckiego: „Bór  Iwkowa”. Będziemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o zdrowie, błog. Boże, opiekę św. Huberta dla członków i ich rodzin, a dla zmarłych członków Koła o zbawienie wieczne.

6. Zwyczajem poprzednich lat w Uroczystości Wszystkich Świętych na wszystkich cmentarzach naszej diecezji są zbierane ofiary na Seminarium Duchownego w Tarnowie, które  utrzymuje się z dobrowolnych ofiar wiernych. W miarę swoich możliwości złóżmy choćby drobną ofiarę do skarbonki na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych. W imieniu przełożonych i kleryków naszego Seminarium dziękuję za waszą ofiarność i dar serca.

7. W tym tygodniu nie będzie żadnych spotkań i zbiórek, natomiast prosimy Róże Różańcowe dzieci szkolnych o przygotowanie i poprowadzenie różańca w poniedziałek, a młodzieżowe Róże we wtorek.

8. Gorąco dziękujemy siostrze Halinie i młodzieży z Grupy Apostolskiej za przygotowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłą niedziele z okazji wspomnienia św. Jana Pawła II.

9.  W najbliższą środę 31 października o godz. 19.30 w Iwkowej odbędzie się wieczór uwielbienia ze świętymi. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież z naszego dekanatu.

10. W ostatnią niedziele w całej Polsce liczono wiernych uczestniczących w Mszach św. W naszej parafii  było 870 osób na Mszach św. , a do Komunii św. przystąpiło 350 wiernych. Wliczając małe dzieci, osoby chore i w podeszłym wieku, oraz przebywających za granica prawie 100% uczęszcza do kościoła.

11. Zebranie wiejskie dla mieszkańców wsi Porąbka Iwkowska odbędzie się w dniu 29 października  br. tj. poniedziałek o godz. 18.00 w Remizie OSP w Porąbce Tematem zebrań będzie rozdysponowanie funduszu sołeckiego wsi Porąbka Iwkowska.

12. Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński serdecznie dziękuje wszystkim wyborcom za udział w głosowaniu, jak również za duże zaufanie i poparcie w ostatnich wyborach. Jest to wielki zaszczyt i ogromna motywacja do dalszej pracy dla dobra mieszkańców Gminy Iwkowa.

14. Większość z nas już wie, że w ubiegłą niedzielę zginął tragicznie nasz parafianin 23- letni Filip Jaśkiewicz z Kąty – Góry. Kiedy zostanie  sprowadzone jego ciało, ani kiedy odbędzie się jego pogrzeb jeszcze nie wiemy. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Zrzutka” na Facebooku na koszty związanie ze sprowadzeniem ciała śp. Filipa.  Natomiast koleżanki i koledzy z jego klasy zapraszają wszystkich w środę na Mszę św. na godz. 16.00 i różaniec w int. śp.+ Filipa, który przygotują i poprowadzą. Módlmy się za zmarłego śp. Filipa i jego najbliższych… „ Pod Twoją Obronę…” , „ Wieczne odpoczywanie…”