29 Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna - 21.10.2018 r.

1. Dzisiaj, wraz z całym Kościołem, rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przez cały ten tydzień modlimy się za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Prosimy o liczniejszy udział w tym tygodniu w Mszach świętych i nabożeństwach różańcowych. To już ostatnie dni października, wykorzystajmy ten czas i dajmy dar modlitwy w intencjach misyjnych Kościoła. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, dla wsparcia wszystkich misjonarzy i misje w Kościele. Dzisiaj jeszcze  Msza św. o godz. 11.00 i po południu w przeddzień  liturgicznego wspomnienia Świętego Jana Pawła II, papieża, serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe na godz. 15.00, które przygotowała młodzież z Grupy Apostolskiej i o ile będzie pogoda zgromadzimy się przed pomnik Świętego Jana Pawła II na naszym plac przykościelnym. Przyjdźmy, kto tylko może, aby zawierzyć Bogu  naszą Ojczyznę, naszą parafię i nasze rodziny przez pośrednictwo Św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie różańcowym Msza św. popołudniowa.

2. W tym tygodniu Msze św. będą codziennie o godz. 17.00 i po Mszach św. nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu poprowadzą:

- w poniedziałek     - dzieci klasy zerowej wraz z rodzicami.

-      we wtorek           - dzieci klasy pierwszej wraz z rodzicami.

-      w środę               - dzieci uczęszczające do Ochronki wraz z rodzicami,

-      w czwartek         -  klasa II wraz z rodzicami.

-      - w piątek           - klasa VII, proszę też rodziców tych uczniów.

-      - w sobotę          - członkinie  „ Caritasu”

Prowadzących różaniec, bardzo prosimy o przygotowanie liturgii Mszy św.

.4.  Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- DSM        - piątek godz. 16.00.

- lektorzy i ministranci ze szkoły podstawowej     - sobota godz. 8.00.

- schola dziewcząt    - sobota godz. 9.00.

5. W dalszym ciągu można składać kartki z wypominkami listopadowymi i całorocznymi.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim składającym dziś ofiary na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego. Dziękujemy zapisującym te ofiary.

7. Jest do zabrania prasa misyjna, foldery i inne czasopisma. Warto coś przeczytać, bo wieczory są coraz dłuższe.

8. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o zmianie czasu na zimowy. Porządek Mszy św. W naszej parafii beż zmian, ale według nowego czasu.