24 niedziela zwykła - 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 i po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży.

2. Jutro 13 września  o godz. 19.00 przy Grocie Lourdzkiej, przedostatni w tym roku Różaniec Fatimski. Proszę, członkinie siódmej róży żywego różańca kobiet  zelatorki Józefy Stanuch, wraz ze swoimi rodzinami o przewodniczenie modlitwie różańcowej. Prosimy też o przygotowanie Groty, a członków czwartej róży mężczyzn zelatora Stanisława Urygi o wykoszenie trawy na Drodze Krzyżowej i wokół Krzyża Jubileuszowego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

3. We wtorek 14 września także  o godz. 19.00 Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego, z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, którą poprowadzi młodzież klas ósmych, a was wszystkich proszę o udział, aby w ten szczególny dzień przeżyć z wiarą mękę i śmierć Jezusa dla naszego zbawienia i wynagradzać za grzechy przeciw krzyżowi Chrystusowemu.

4.W przyszłą niedzielę Msze św. do południa o zwykłej porze, czyli o 7.00 i 9.00 i 11.00, natomiast po południu o godz. 14.00 Msza św. na rozpoczęcie „Święta Suszonej Śliwki”, na którą wszystkich zapraszamy. W ciągu tygodnia Msze św. według stałego porządku. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego podejmiemy refleksję nad rolą mediów i modlić się będziemy o to, by służyły one zawsze prawdzie i miłości.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w poniedziałek         -  św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.

- we wtorek                - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

- w środę                     - NMP Bolesnej.

- w czwartek                - św. Korneliusza, pap i Cypriana, bp. I męcz.

- w sobotę                   - Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski.

6. W najbliższą środę  15 września rozpocznie się Tygodniowy Wielki Odpust w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Dokładny program tego dopustu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

7.  Można wpłacać na prenumeratę „Gość Niedzielny” na IV kwartał br..

8. W przedsionku kościoła są wystawione puszki do których można złożyć dobrowolna ofiarę dla cierpiącego ludu Afgańskiego.

9. W zakrystii są do nabycia jak co roku kalendarze rolników książkowe po 25 zł. i ścienne z fotografiami wieńców żniwnych po 8 zł

10. Sołtysi przypominają o trzeciej racie podatku gruntowego, który będzie pobierany do 15.09. br., przez poszczególnych sołtysów. Płatność za okazaniem nakazu płatniczego.