23 niedziela zwykła - 05.09.2021 r.

1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia solidarności z Afrykańczykami. – odczytać po każdej Mszy św.

2. Po tej Mszy św. /7.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, następna Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W przyszłą niedzielę Msze św. według stałego porządku, a po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży. W przyszła niedziele odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej, uroczysta suma o godz. 11.00.

3. W środę  8 -go września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, „Matki Bożej Siewnej", Głównej Patronki naszej Diecezji. W naszym kościele Msza św., o godz. 18.00 i poświęcenie ziarna siewnego. Przyjdźmy liczniej w tym dniu do kościoła.

4. Dzieci klasy III a i b wraz z rodzicami przyjdą do kościoła w środę na Mszę św. i krótkie spotkanie po Mszy św., natomiast młodzież klasy VII w piątek wraz z rodzicami na Mszę św. i krótkie spotkanie po Mszy św. . Rodzice dzieci klasy III a przygotują liturgię oraz młodzież klasy VII.

5. Podobnie jak w ubiegłe lata dzieci naszej parafii mogą od września zaprenumerować miesięcznik „Promyczek Dobra" w cenie po 5 złotych. To jedyne w naszej parafii czasopismo dla dzieci, mam więc nadzieję, że rodzice dadzą dzieciom po 20 złotych, aby dzieci mogły otrzymywać ten miesięcznik do końca tego roku kalendarzowego. Na lekcjach religii już w tym tygodniu mogą dzieci zgłosić siostrze Helenie i mnie, kto będzie prenumerować ten miesięcznik i otrzymać wrześniowy numer.

6. Raz jeszcze dziękujemy za zrobienie tegorocznych wieńców żniwnych i po 8 września prosimy je zabrać, aby myszy nie wkradły się do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła będą wystawione puszki, do których będzie można złożyć dobrowolną ofiarę dla cierpiącego ludu Afganistanu.

8.  Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katecheza Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji.

9. Urząd Gminy w Iwkowej uprzejmie informuje, że w dniu dzisiejszym 5 września w godzinach od 14.30 do 18.00 będzie realizowana tzw. „Akcja Szczepień przy Parafiach”. Punkt szczepień będzie się mieścił przy Parafii w Iwkowej, w budynku Szkoły Podstawowej w Iwkowej. Szczepionka, którą będzie można się zaszczepić to jednodawkowy preparat Johnson e Johnson, lub dwudawkowy preparat Pfizer (druga dawka w punkcie w Brzesku). Szczepienia będzie realizował Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku. Serdecznie zapraszamy

10. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Gminnym Ośrodku Kultury  w Iwkowej organizuje zbiórkę krwi, w sobotę 11 września  br.  w godz. 9-12 w GOKu.

11. Wczoraj minęła  2 rocznica śmierci Ks. Stanisława Nowaka. Jutro będą odprawione dwie Msze św. w Jego intencji,  zapraszamy kto może do uczestnictwa we wspólnej modlitwie i nawiedzenia cmentarza, gdzie spoczywa śp. Ks. Stanisław.