7 Niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05..2018 r.

1.Dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzeciej na Mszy św. o godz. 10.00. Otoczmy te dzieci serdeczną modlitwą, aby wytrwały w tej gorliwości i zaufaniu z jaką przeżywają dzisiejszą uroczystość i były  wierne Panu Jezusowi do końca życia. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom tych dzieci, za ich wielkie zaangażowanie w przygotowanie swych córek i synów do sakramentu Pokuty i Eucharystii, za piękną współpracę w czasie całego roku katechetycznego, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, za  postaranie się, aby cały kościół został solidne wysprzątany, za usunięcie starych krzewów i drzew, a ufundowanie i posadzenie żywopłotu z krzewów cisa, za posadzenie krzewów i ułożenie kamienia, za udekorowanie naszej świątyni. Za wielką troskę o swoje dzieci i miłą współpracę z parafią „Bóg zapłać”. Dziękuję w imieniu własnym i rodziców tych dzieci, pani Danucie Motak za trud wychowawczy i piękną współpracę z nami. Dzieci pierwszokomunijne  będą w tym tygodniu przychodzić codziennie w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne, na godz. 18.00,  aby wspólnie przeżyć „Biały Tydzień". W środę dzieci te wraz z rodzicami pojadą do Tuchowa i Ciężkowic,  aby podziękować Bogu przez wstawiennictwo Maryi  za dar Eucharystii i polecić się jej  szczególnej opiece.

W imieniu własnym i całej parafii serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie z Drużkowa Pustego za ufundowanie  krzewów przy pomniku św. Jana Pawła II  piękną kompozycję ich zasadzenia, oraz za kamienie na skalnik przy kościele. Dziękujemy panu Romanowi Cięciwie z Drużkowa, oraz jego synom za ułożenie chodnika przy nowym żywopłocie. Dziękujemy członkom straży pożarnej z Porąbki za zmycie parkingów i kostki wokół kościoła. Mając takich parafian można jeszcze dużo dobrego zrobić dla chwały Bożej i pożytek całej naszej wspólnoty

2. Dzisiaj jeszcze po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św. Natomiast o godz. 19.30. serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i każdego, kto pragnie we wspólnocie uwielbiać Boga przez wstawiennictwo Maryi, naszej Matki pod Grotę Lourdzką na różaniec fatimski.

3. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00, a po nich nabożeństwo majowe i w przyszłą niedziele porządek Mszy św. taki jak dzisiaj.

4. W tym  tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w poniedziałek               - święto św. Macieja Apostoła.

- w środę                          -  św. Andrzeja Bobolę, kapł. i męcz.

- w piątek                         - św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w Polsce zwane „Zielonymi Świątkami". Od zeszłego piątku trwa nowenna, modlitwy nowennowe odmówimy także dzisiaj przed nabożeństwem majowym. W przyszłą też niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Trzecie przykazanie kościelne nakazuje wyraźnie: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą". A zatem ci z wiernych, którzy jeszcze tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią w tym tygodniu.

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższy piątek – 18 maja na plebanii o godz. 19.00. Bardzo prosimy o obecność.

- DSM   - piątek godz. 17.00.

7. Na pielgrzymkę do Lichenia, Kalisza i Gidle na którą pojedziemy 29 i 30 czerwca prosimy się zapisywać, bo zarezerwowaliśmy 55 miejsc noclegowych w Licheniu i zamówiliśmy autobus, a do tej pory zapisało się około 20 osób. Zapraszamy nie tylko starszych, ale także młodzież i dzieci.

8.Sołtysi przypominają o drugiej racie podatku gruntowego, który będzie pobierany do 15 maja br. Płatność za okazaniem nakazu u poszczególnych sołtysów.