Ogłoszenia parafialne

Trzecia niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023 r.

Trzecia niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023 r.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Św. Józefa i naszym odpustem parafialnym, po ogłoszeniach odmówimy modlitwy nowennowe, prosząc gorąco naszego Patrona i Opiekuna o owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, spowiedzi i uroczystości odpustowej. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci szkolnych i młodzieży   i po południu o godz. 15.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Dokładny rozkład rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń parafialnych, na drzwiach kościoła, a także można zabrać do domu program rekolekcji, który jest w przedsionku kościoła . Program jest także na stronie internetowej parafii w dziale – aktualności.

 a/.    W tym roku rekolekcje głosił będzie Ksiądz dr Zbigniew Krzyszowski proboszcz z Tarnowa.   Rekolekcje  rozpoczynają się w Czwartek 16 marca i trwać będą do soboty  włącznie.

b/. Dzieci szkoły podstawowej naszej parafii maja od środy wolne od zajęć szkolnych i mają obowiązkowo brać udział w swoich naukach rekolekcyjnych w środę, w czwartek, w piątek, a także z dobrej woli w innych nabożeństwach i Mszach św. w czasie rekolekcji dla wszystkich.

c/.  Młodzież   bardzo prosimy, aby w sobotę przyszła do kościoła  na godz. 17.00  na Mszę św. , a po Mszy św. na swoją naukę stanową. Młodzież   szkół średnich i młodzież starszą zachęcamy i prosimy, aby skorzystali z tego zaproszenia, a rodziców zobowiązujemy, aby zachęcili swoje córki i synów.

 d/.   Małżonków i rodziców zapraszamy w czwartek na nauke stanową dla nich, chorych i osoby w podeszłym wieku w piątek na godz. 10.00, a wszystkich zgodnie z sumieniem, dobrą wola i nie żałujmy tych kilku dni w ciągu całego roku na to szczególne spotkanie z Bogiem w Jego Słowie.

     Do środy prosimy zgłosić chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła i w piątek przysłać samochody po księży.

e/.  Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego w piątek o godz. 19.00. Dzieci, młodzież i starszych serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej.

 f/. Spowiedź rekolekcyjna i wielkopostna będzie w piątek dla dzieci, młodzieży i starszych  od godz. 13.00 do godz. 17.00.  Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają z daru łaski Bożej, aby nie tylko w święta przyjąć Komunię Św., ale nieco dłużej żyć w łasce uświęcającej i przystępować do Komunii Św..

     W  sobotę na Mszach św. będzie zbierana składka dla księdza rekolekcjonisty.

3.  Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek i we wtorek tylko rano o godz. 7.00, w środę o godz. 11.00 i 17.00, w pozostałe dni według rozkładu rekolekcji. W poniedziałek 13 dzień miesiąca, serdecznie zapraszamy na „Różaniec Fatimski”  na godz. 17.00.

4. Zawierzenie parafii po odbytych 33 dniowych rekolekcjach będzie 19 marca po Mszach św.   Wobec wystawionego Pana Jezusa w monstrancji po odmówieniu litanii do Św. Józefa zawierzymy cała nasza parafie, a także każdy zawierzy się opiece i wstawiennictwu naszego Patrona i Opiekuna.

5. Przypominamy, że w zakrystii są baranki wielkanocne „Caritasu", oraz świece wielkanocne tzw. „Paschaliki".

6. Dziękujemy młodzieży klasy siódmej za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej do Krzyża Jubileuszowego w ostatni piątek i wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.

7. Można wpłacać na „ Gościa Niedzielnego” na drugi kwartał.  Od 1 stycznia „Gość Niedzielny” kosztuje 10 zł., a ponieważ wszyscy złożyli po 8 zł., dlatego prosimy o dopłacenia po 24 zł. do pierwszego kwartału, a na drugi kwartał po 130 zł. Jeśli ktoś rezygnuje z prenumeraty, prosimy wcześniej nas powiadomić.

8. Dyrektor   Szkoły Podstawowej  w Kątach przypomina, że  trwa rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Iwkowa przyjmowanie wniosków o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego będzie do 17 marca 2023  do godz. 15.00, natomiast do klasy pierwszej do  24 marca 2023 do godziny 15.00. Dokumenty można wydrukować ze strony internetowej Szkoły lub pobrać w sekretariacie.

 9. Przez pandemię nie można było organizować ani pojechać na pielgrzymki czy wyjazdy parafialne, dlatego mamy propozycje dwudniowego wyjazdu 25 i 26 kwietnia do Chorzelowa, Baranowa i Sandomierza, ale żeby było to możliwe muszą się znaleźć chętni. Dlatego prosimy do kończ marca zapisać się na ten wyjazd. Mogą pojechać dosłownie wszyscy starsi, a także młodzież i dzieci. Mamy nadzieję, że znajdą się chętni i będzie można zrealizować naszą propozycję, o co bardzo prosimy.