Pierwsza niedziela Adwentu - 28.11.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 i na tej Mszy św. poświęcenie i postawienie Krzyża Misyjnego, błogosławieństwo misyjne połączone z odpustem zupełnym i zakończenie Misji Świętych. Członków Straży Pożarnej z Porąbki Iwkowskiej prosimy o niesienie Krzyża Misyjnego i postawienie go na swoim miejscu.

Od jutra zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które w naszym kościele będą codziennie w dni powszednie o godz. 17.00.

Na Roraty zapraszamy wszystkich, ale szczególnie młodzież i dzieci z lampionami na żarówkę. Podobnie jak w latach przed pandemią prosimy, aby dzieci przynosiły  codziennie serduszka i składały je tu przed  głównym ołtarzem, będzie też losowanie figurek Dzieciątka Jezus.  W czasie tegorocznego Adwentu wraz z Maryja i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Jutro dzieci otrzymają planszę, na którą w poszczególne dni Adwentu będą przyklejać otrzymywane obrazki. Jak w ubiegłe lata, są też przewidziane nagrody dla najbardziej aktywnych i wytrwałych.

2. W czwartek pół godziny przed Mszą św. adoracja powołaniowa, którą poprowadzą członkinie TPWSD w Tarnowie. W pierwszy piątek grudnia dodatkowa Msza św. rano o godz. 7.00 wotywna ku czci Najśw. Serca P. Jezusa. W pierwszą sobotę Msza św. Roratnia tylko rano o godz. 8.00 i po Mszy św. rozważanie i modlitwa różańcowa. Spowiadać będziemy codziennie przed każda Mszą św. Do chorych prosimy samochód w piątek na godz. 8.30 tym razem od Władysławy Kulig.

W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. bez zmian, a po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

3. Jak co roku od dzisiaj można nabywać świece na wigilijny stół, Świece są na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane przy nabywaniu świec adwentowych minimum 10 zł. będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom i potrzebującym w naszej parafii według uznania Caritasu Parafialnego.  Opłatki na wigilijny stół można nabywać u sióstr w zakrystii lub w Ochronce - przy tej okazji złóżmy dobrowolną ofiarę nie tyle za same opłatki, co za pracę sióstr w naszym kościele i parafii.

4.  Dzieci pierwszokomunijne przyjdą wraz z rodzicami w środę na Mszę św. , natomiast młodzież klas ósmych jak co miesiąc przyjdzie wraz z rodzicami w czwartek na Msze św. Młodzież ta nabędzie świece adwentowe tu w kościele, składając przy tej okazji ofiarę i zabierze te świece do domu rodzinnego na wigilijny stół, jako znak obecności Chrystusa, który nazwał siebie: „Światłością Świata".

5. Spotkanie grupy młodzieżowej błog. Karoliny – piątek po roratach.

- spotkanie aspirantów sobota godz. 9.30.

6. W przyszłą niedziele tradycyjnie już w przedsionku kościoła będą wystawione puszki, do których można będzie składać dobrowolne ofiary na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie". Zebrane środki wspomagają kapłanów pracujących w krajach na wschód od Polski. W imieniu tych wspólnot za każdą ofiarę z waszej strony serdecznie dziękujemy.

7. Dziewczęta, które mają w domu stroje DSM-u, a przecież są one parafialne, bardzo prosimy, aby przyniosły je w tym tygodniu do zakrystii lub do siostry Haliny.