Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - Odpust Parafialny - 19.03.2023 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu - Odpust Parafialny - 19.03.2023 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś doroczną uroczystość Odpustową ku czci Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Serdecznie pragnę podziękować w imieniu własnym, Księdza Piotra i was wszystkich Księdzu dr Zbigniewowi, naszemu koledze kursowemu za  przeprowadzenie rekolekcji dla całej parafii, a także dla dzieci szkolnych, za głoszenie kazania odpustowego w dniu dzisiejszym, za przewodniczenie dzisiejszej sumie odpustowej.  „Bóg zapłać" i niech Św. Józef wyprasza u Jezusa zdrowie i wiele łask w życiu i dalszej pracy duszpasterskiej.

Gorąco dziękuję wszystkim czcigodnym kapłanom z naszego dekanatu czchowskiego, a te podziękowania składam na ręce księdza, dziekana  Mariusza Żuczka, za przybycie, wspólną modlitwę. Dziękuje księdzu  Szczepanowi naszemu rodakowi, kapłanom z sąsiedniego dekanatu Ujanowickiego. Wszystkim za obecność i dobrą wolę uczczenia Świętego Józefa w naszej wspólnocie -  serdeczne „Bóg zapłać". Wszystkim dzisiejszym solenizantom, a wśród nich księżom Prałatom z Iwkowej i Wojakowej, księdzu Janasowi z Jurkowa, a także Księdzu Zbigniewowi, który w ubiegły piątek obchodził swoje imieniny składam najlepsze życzenia, dużo zdrowia, oraz wstawiennictwa i opieki Świętego Józefa.    Dziękuję wszystkim dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej, siostrom zakonnym,   jednemu z naszych parafian, dzisiejszemu solenizantowi, który ufundował kwiaty, panu organiście, wszystkim gościom spoza parafii i wam drodzy parafianie dziękuję za liczny udział i czynne włączenie się w liturgię dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy za ofiarowane owoce i jarzyny do kuchni. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce naszej gospodyni za ofiarną pracę na plebani.

Dzisiaj po każdej Mszy św.  odmówimy litanie do św. Józefa, a także    zawierzymy cała naszą rodzinę parafialną św. Józefowi, szczególnie uczynią to ci, którzy odbyli  33 dniowe rekolekcje i pragną się powierzyć naszemu ojcu duchowemu św. Józefowi. 

2. I dalsze ogłoszenia, bo przecież dzisiaj także niedziela.

3. Dzisiaj jeszcze uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00, a po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Gorzkich Żalach Msza św.  W  tym tygodniu  i w przyszłą niedzielę porządek Mszy św. według stałego porządku.   

4. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.00 i Msza św. i o godz. 19.00 Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego i tę Drogę Krzyżową przygotują i poprowadzą członkinie  Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wraz z rodzinami. 

5. W najbliższy sobotę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia, a konkretnym przejawem troski o życie już poczęte jest podjęcie Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Wszyscy módlmy się zawsze w tej intencji, a ci którzy przyjęli na siebie tę szczególną modlitwę, niech o niej pamiętają, bo może nawet nie wiedząc o tym, wyprosili u Boga ocalenie nie jednego poczętego życia od śmierci. 

6. W przyszłą niedzielę w czasie Gorzkich Żali będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na tacę z przeznaczenie na kwiaty i urządzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Chcemy mieć piękne kwiaty i ładny Grób, nie składamy ofiar na kwiaty i środki czystości, bo nie sprzątamy kościoła rodzinami jak to jest w innych parafiach, więc tym bardziej niech każdy złoży ile może, czy uważa. Nie będzie już składki na wieczornej Mszy św.

7. W zakrystii są do nabycia baranki „Caritasu" i świece wielkanocne. 

8. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli obowiązuje nas czas letni, czyli o godzinę wcześniejszy od obecnego.

9. Bardzo prosimy o zapisywanie się na pielgrzymko – wycieczkę  w kwietniu, bo zgłosiło się do tej pory bardzo mało chętnych.

10.Walne zebranie Spółki Wodnej w Porąbce Iwkowskiej odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18.00 w remizie OSP.

11.  Pamiętajmy, że dzisiaj w naszym kościele można zyskać odpust zupełny, przez nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Nie zmarnujmy wiec okazji z tego przywileju jaki daje nam dzisiejsza uroczystość.