CHRZEST PAŃSKI - 08.01.2023 r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiaj jeszcze w naszym kościele Msza św. o godz. 9.00 i 11.00, a po niej   zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci szkolnych i młodzieży, w przyszłą niedzielę i w ciągu tygodnia Msze św. według stałego porządku.

3. W piątek  13 dzień miesiąca stycznia, a więc w naszej parafii o godz. 16.30 Różaniec Fatimski. Zapraszamy  całe rodziny, a więc dzieci, młodzież i rodziców, oraz wszystkich  czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy różańcowej.

4.Porządek kolędy w tym tygodniu:

-  poniedziałek – 09.01. – od  godz. 9.00: Kąty – Zatoki:   od Zofii i Piotra Sławek do Agnieszki i Tomasza Salamon.

- wtorek – 10.01. – od godz. 11.00:  - Kąty – Ptaszkowa:   od Marii i Kazimierza Karpiel do Pauliny i Jakuba Nowak.

- środa – 11. 01. – od godz. 9.00: Porąbka Iwkowska cz. II.:   od Elżbiety i Jana Tucznio do Anny i Czesława Kołdras.

- czwartek –12.01.–  godz. 11.00: Porąbka Iwkowska cz. II.:   od Moniki i Pawła Bodek do Bożeny i Wojciecha Krzyżak.

- piątek – 13.01.  –  godz. 9.00:  Porąbka Iwkowska  cz. III i Drużków Pusty: od Filomeny Nowak  do Małgorzaty i Kazimierza Marzec.

- sobota – 14.01.  – godz. 9.00: - Porąbka Iwkowska cz. I.:  od Marii Kulig do Mirosława Karpiel.

Jak dotąd prosimy o samochód 15 minut przed rozpoczęciem kolędy po księdza i ministrantów.