33 niedziela zwykła - Dzień Ubogich - 14.11.2021 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 i po tej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dzieci.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w środę                      -  św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

- w czwartek                -  bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

- w sobotę                   -  św. Rafała Kalinowskiego. Kapł.

3. W tym tygodniu Msze św. codziennie rano o godz. 7.00, a w środę i w piątek tylko wieczorem o godz. 16.00 i pół godziny przed wieczorną Mszą św. wypominki i modlitwy za zmarłych.

4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, będzie to bowiem ostatnia niedziela Roku Kościelnego.

W przyszłą niedziele rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Msze św. w naszym kościele o zwykłej porze, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Natomiast o godz. 15.00 w przyszłą niedziele Droga Krzyżowa do Krzyża jubileuszowego, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a więc dzieci, młodzież i starszych. Program Misji Świętych jest na stronie internetowej parafii w dziale Aktualności, na tablicy ogłoszeń przed kościołem, można też zabrać sobie z przedsionka kościoła w formie papierowej. Ojcowie misjonarze będą na bieżąco przypominali program nauk misyjnych. Kolejny raz gorąco prosimy, aby każdy z parafian, tak zorganizował sobie czas, aby wziąć udział w tym szczególnym czasie łaski. Misje ostatni raz były u nas w 2009 r.

5.Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- Grupa młodzieżowa Bł. Karoliny       - piątek wieczorem

- aspiranci                                             - w sobotę

6. Ojciec św. Franciszek ogłosił 3 niedzielę listopada „Dniem  Ubogich. Dzisiaj przy wyjściu z naszego kościoła młodzież rozprowadza „chlebki miłosierdzia”. Ich nabycie ma niezwykle głęboki sens zarówno symboliczny, jak i praktyczny: oto nabyty i spożywany przy rodzinnym stole „chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, złóżmy ofiarę i zabierzmy "chlebek miłosierdzia" –znak otwartego serca.

7. Do pierwszych Rorat tylko dwa tygodnie, w tym roku chcielibyśmy wrócić do tych spotkań Roratnich jakie były przed pandemią, aby wszystkie dzieci przychodziły z lampionami na żarówę, Lampiony takie można kupić w różnych sklepach, czy też  przez Internet.

8. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 w naszej parafii księża dekanatu czchowskiego będą sprawowali Msze św. koncelebrowaną w intencji wszystkich zmarłych kapłanów, którzy pracowali i którzy pochodzili z naszego dekanatu.

9. Sołtysi przypominają o czwartej racie podatku rolnego, który będzie pobierany do 15 listopada. Płatność u poszczególnych sołtysów za okazaniem nakazu płatniczego.

10. W ostatni poniedziałek zmarła nasza parafianka śp. Rozalia Janawa z Połomia Małego. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu: „ Wieczne odpoczywanie…”