28 niedziela zwykła - Dzień Papieski - 10.10.2021 r.

1.  Dzisiaj jeszcze  Msza św. o godz. 9.00 i 11.00, a po niej nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dzieci. Niedziela dzisiejsza o czym już dobrze wiemy, w całej Polsce jest obchodzona jako XXI  Dzień Papieski, pod hasłem:„ Nie lękajcie się”.  Żywym pomnikiem Jana Pawła II jest „Dzieło Nowego Tysiąclecia", fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin, o czym słyszeliśmy w Liście Pasterskim. W przedsionku naszego kościoła są wystawione puszki, do których można składać dobrowolne ofiary.

2.  W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

- w środę               - bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

- w piątek              -  Św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.

- w sobotę             -  Św. Jadwigi Śląskiej.

W czwartek Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Modlić się będziemy za wychowawców tych żyjących i zmarłych.

3.W najbliższa środę 13 dzień miesiąca października, a więc  o godz. 18.30 nabożeństwo Fatimskie przy Grocie Lourdzkiej, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. To już ostatnie nabożeństwo w tym roku przy Grocie, które prosimy, aby poprowadziły członkinie pierwszej Róży kobiet zelatorki Marii Stanuch.

4. Do piątku w tym tygodniu  Msze św. tylko wieczorem o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu przygotują i poprowadzą:

-w poniedziałek           - klasa I.

- we wtorek                  - klasa II.

- w środę                       - klasa III a z rodzicami.

- w czwartek                 - klasa III b wraz z rodzicami.

- w piątek                     -  klasa VIII a.

- w sobotę                    -  klasa VIII b.

Prowadzących różaniec, bardzo prosimy o przygotowanie liturgii Mszy św.

W sobotę Msza św. rano o godz. 8.00 i nabożeństwo różańcowe, a po południu o godz. 15.00 Msz św. z okazji 50-lecia koła łowieckiego„ Bór Iwkowa” w int. żyjących i zmarłych członków koła łowieckiego, rodzin i zaproszonych gości.

5. W tym roku Koło Łowieckie „ Bór Iwkowa” kiedyś „Bór Oświęcim” obchodzi 50-lecie swego powstania. Zarząd i członkowie Koła pragną w naszym kościele przeżyć swój Złoty Jubileusz. 16 października tj. najbliższa sobota o godz. 15.00 będzie Msza św. koncelebrowana dziękcz- błag. na którą serdecznie zapraszamy wszystkich. Członków Koła, ich rodziny, wszystkich sympatyków ludzi lasu. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się poświęcenie sztandaru, który otrzyma koło łowieckie „ Bór Iwkowa”. Sztandar jest oznaką wspólnoty i wartości moralnych polskiego łowiectwa.

6. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- członkinie Caritasu                     - czwartek po nabożeństwie różańcowym.

- grupa młodzieżowa błogosławionej Karoliny - piątek po nabożeństwie różańcowym.

7. W każdej parafii co 10 lat powinny odbyć się Misje Święte.  W naszej parafii ze względu na pandemię w marcu tego roku minęło 12 lat od ostatnich Misji. Dlatego też w listopadzie od 21 do 28 odbędą się Misje Święte, które głosić będą ojcowie redemptoryści. Naszym przygotowaniem duchowym niech będzie w październiku udział w nabożeństwach różańcowych, oraz modlitwa przy różnych okazjach, a także umartwienia w intencji Misji. Już dziś zwracamy się z prośbą do wszystkich o właściwe zorganizowanie swoich zajęć, by znaleźć czas na Misje Święte. Będziemy musieli także odnowić krzyż misyjny i umieścić tabliczkę z napisem o tegorocznych misjach.