27 Niedziela Zwykła - 07.10.2018 r.

1. Po tej Mszy św. /8.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.  Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00 i po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. taki jak dzisiaj, a na  Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci i po tej Mszy św. będzie też zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży i dzieci szkolnych.

2. Przez cały ten tydzień Msze św. tylko wieczorem o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. W tym tygodniu proszę, aby różaniec poprowadziły:

- w poniedziałek – klasa I wraz z rodzicami.

- we wtorek – klasa VI.

- w środę    -  klasa II wraz z rodzicami.

- w czwartek – Akcja katolicka.

- w piątek      - Schola Dziewcząt.

- sobota        - klasa VIII.

3. W najbliższy sobotę 13 dzień miesiąca października, a więc  o godz. 18.00 nabożeństwo Fatimskie przy Grocie Lourdzkiej, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. To już ostatnie nabożeństwo w tym roku przy Grocie, które proszę, aby poprowadziły członkinie czwartej Róży kobiet zelatorki Marii Nowak.

4. Przyszła niedziela jak co roku w całej Polsce będzie obchodzona jako XVII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II jest „Dzieło Nowego Tysiąclecia", fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. W przedsionku naszego kościoła będą wystawione puszki, do których można składać dobrowolne ofiary.

5. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- DSM                                            - piątek godz. 16.00.

- grupa Młodzieżowa bł. Karoliny   - piątek godz.19.00 spotkanie w Czchowie

- lektorzy i ministranci                      - sobota godz. 8.00

- schola dziewcząt                            -  sobota godz. 9.00.

6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Będziemy porządkować groby na naszym cmentarzu, pamiętajmy, aby śmieci wyrzucać w wyznaczone miejsca. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii, z wyraźnym zaznaczeniem, czy mają to być wypominki listopadowe czy całoroczne, a jeśli roczne to czy czytane przed pierwszą czy przed drugą Mszą św. Bardzo proszę, aby w wypominkach całorocznych znaleźli się nasi najbliżsi zmarli, i nie powtarzajmy tych samych zmarłych w wypominkach rocznych, bo jeśli córka prosi o wypominki, to niech syn czy siostra zamówi Mszę św. a nie te same osoby w wypominkach, chyba że tak się kochają, że nie kontaktują się z sobą. a innych zmarłych wypisujmy w wypominkach listopadowych. Cały listopad modlimy się za zmarłych modlitwą różańcową i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Gotowe kartki do wypisania tych wypominek są do zabrania z przedsionka kościoła.

7. „Kandydat na Wójta Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński serdecznie zaprasza mieszkańców wsi: Kąty, Porąbka Iwkowska, Drużków Pusty, Połom Mały na spotkanie wyborcze, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 13 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kątach o godzinie  19.00.

8. Serdecznie dziękujemy  siostrze Halinie i młodzieży za piękne przygotowanie i prowadzenie „Godziny uwielbienia i adoracji”  w ostatni piąte. Mamy nadzieję i o to prosimy, aby w każdy pierwszy piątek była taka adoracja. Kto był, a byli nieliczni przyznają, że było to bardzo głębokie i wzruszające spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Raz jeszcze wszystkim dziękujemy.

9. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodzież  dekanatu, a więc i naszą młodzież na spotkanie dekanalne w najbliższy piątek 12.10. br. do Czchowa na godz. 19.00. Spotkanie  to jest przygotowaniem młodych do Światowych Dni Młodzieży, które za dokładnie 100 dni będzie miało miejsce  w Panamie. Zaproszenie i program jest umieszczone na tablicy przed kościołem.

10. 22 października od godz. 14.00 w Ośrodku Zdrowia w Porąbce Iwkowskiej odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed kościołem.