27 niedziela zwykła - 03.10.2021 r.

1.  Po tej Mszy św. /7.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 dla dzieci szkolnych i młodzieży. Dzisiaj jeszcze o godz. 8.30 różaniec, wypominki i Msza św.  i o godz. 11.00  Msza św. a po niej nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. taki jak dzisiaj.

2. Msze św. w tym tygodniu:

- w poniedziałek tylko rano o godz. 7.00, we wtorek i w środę nie będzie Mszy św. w naszym kościele, z księdzem Piotrem wyjeżdżamy na rekolekcje kapłańskie.  W  czwartek, w piątek i w sobotę  Msza św. o godz. 17.00 na po nich nabożeństwo różańcowe

W tym tygodniu prosimy, aby różaniec poprowadziły:

- w czwartek   -  klasa VI.

- w piątek        -  klasa  VII.

- w sobotę       -  klasa V.

3. Przyszła niedziela jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście Episkopaty w całej Polsce będzie obchodzona jako XXI Dzień Papieski. W przedsionku naszego kościoła będą wystawione puszki, do których będzie można składać dobrowolne ofiary.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w poniedziałek          - Św. Franciszka z Asyżu.

- we wtorek                 - Św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

- w czwartek                - Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

5. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- grupa Młodzieżowa bł. Karoliny   - piątek po nabożeństwie różańcowym

- aspiranci                                       - sobota godz. 8.00 Niestety zgłosił się jeden chłopiec na ministranta. Bardzo prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do tej zaszczytnej funkcji. Rozumiemy, że nie można zmuszać, ale w klasach trzecich mamy w tym roku 14chłopców, a w starszych klasach też jest ich sporo. Zachęta rodziców może bardzo wiele.

6. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Będziemy porządkować groby na naszym cmentarzu, pamiętajmy, aby śmieci wyrzucać w wyznaczone miejsca. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii, z wyraźnym zaznaczeniem, czy mają to być wypominki listopadowe czy całoroczne, a jeśli roczne to czy czytane przed pierwszą czy przed drugą Mszą św. Cały listopad modlimy się za zmarłych modlitwą różańcową i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Gotowe kartki do wypisania tych wypominek są do zabrania z przedsionka kościoła roczne oraz listopadowe. .

7. W zakrystii są do nabycia po 25 zł. kalendarze książkowe rolników.

.