26 NIEDZIELA ZWYKŁA – Niedziela Synodalna - 26.09.2021 r.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA –                                                                             Niedziela Synodalna -  26.09.2021 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn, o godz. 9.00 i 11.00 i po tej Mszy św.nabożeństwo różańcowe.

2. Pod patronatem Akcji Katolickiej już po raz 14 zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” koordynuje akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wiejskich dróg świata”  Nasza parafia po raz 8 pragnie włączyć się w tę światowa modlitwę, za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat. Zapraszamy serdecznie wszystkich dzisiaj na godz. 15.00 przed nasz pomnik Świętego Jana Pawła II przed kościołem. Pogoda jest ładna, liczymy na  obecność tych wszystkich, którym bliskie są wartości w intencji których pragniemy się modlić, ufając mocno w Boże Miłosierdzie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, a więc miesiąc modlitwy i nabożeństw różańcowych. W miarę swoich możliwości przychodźmy do kościoła na te piękne Maryjne nabożeństwa wszyscy, zarówno dzieci, młodzież jak i starsi. Nabożeństwa różańcowe  w dni powszednie po Mszach świętych o godz. 17.00, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Tak więc w niedziele października będą Msze św. o godz. 7.00, a pół godziny wcześniej Godzinki do NMP i wypominki. O godz. 9.00, a pół godz. wcześniej różaniec odmawiany po przewodnictwem członkiń Akacji Katolickiej i wypominki i o godz. 11.00 Msza św. i po niej nabożeństwo różańcowe.

4. Od środy Msze św. tylko wieczorem o godz. 17.00, a od piątku po Mszach św. nabożeństwo różańcowe, które w tym tygodniu poprowadzą:

-      w piątek                                 - klasa czwarta.

-      w sobotę o godz. 8.00            - dziewczęta z DSM-u.

4. W tym tygodniu przypada  czwartek przed pierwszym piątkiem, I-piątek i I-sobota października. W czwartek adoracja powołaniowa, którą tradycyjnie poprowadzą członkinie TPWSD w Tarnowie. W piątek dodatkowe Msze św. rano o godz. 7.00.  W sobotę jak w każdą pierwszą sobotę Msza św. tylko rano o godz. 8.00 i różaniec. Spowiadać będziemy codziennie  przed Mszą św. i podczas nabożeństw różańcowych. Do chorych prosimy  samochód w piątek na godz. 8.30, tym razem od Katarzyny Stanuch.

5. W tym tygodniu Msze św. będą: w poniedziałek i we wtorek tylko rano o godz. 7.00. w środę i w czwartek tylko wieczorem o godz. 17.00, a więc o godzinę wcześniej niż dotychczas, w  piątek rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00 i w sobotę tylko o godz. 8.00.

5. W liturgii tego  tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek     - Św. Wincentego a Paulo. kapł.

- we wtorek            - Św. Wacława, męcz.

- w środę                - Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w czwartek           - Św. Hieronima, kapł. i dok. Kośc.

- w piątek               - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. dokt. Kośc.

- w sobotę              -  Świętych Aniołów Stróżów.

6. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- chłopcy z klas trzecich i starsi, którzy chcą zostać ministrantami prosimy w sobotę  na  godz. 9.00,  a rodziców tych chłopców bardzo prosimy o zachęcenie swoich synów do tej zaszczytnej funkcji.

- Grupa młodzieżowa błog. Karoliny  - piątek po nabożeństwie różańcowym.

7. W przyszłą niedzielę 3 października rozpocznie się Wielki Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim składającym dziś ofiary na listę, a przeznaczone na wynagrodzenie dla pana organisty. Dziękujemy serdecznie zapisującym te ofiary.