26 Niedziela Zwykła - 30.09.2018 r - niedziela synodalna

1.  Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 10.00 i po południu Msza św. o godz. 16.00. Na godz. 15.00 przy figurze Świętego Jana Pawła II przed naszym kościołem zapraszamy wszystkich, aby włączyć się w międzynarodową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wiejskich dróg świata", która  odbędzie się już po raz jedenasty, a w naszej parafii po raz piąty, aby  modlić się za siebie, naszą parafię i za cały świat.

2. Od przyszłej niedzieli zmienią się godziny Mszy świętych w naszym kościele. Pierwsza Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 8.00, druga o godz. 11.00 i po południu jak dotąd o godz. 16.00. O godz. 15.30 w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe.

Pamiętajmy o „Godzinkach", pół godziny przed poranną Mszą św. i o różańcu, pół godziny przed drugą Mszą św. W przyszłą niedzielę po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

3. Jutro rozpoczniemy miesiąc październik, a więc miesiąc modlitwy i nabożeństw różańcowych. W miarę swoich możliwości przychodźmy do kościoła na te piękne Maryjne nabożeństwa wszyscy, zarówno dzieci, młodzież jak i starsi.

4. Przez cały ten tydzień Msze św. wieczorem o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, które w tym tygodniu poprowadzą:

-    w poniedziałek      - klasa V b.

-      we wtorek             - klasa IV.

-      w środę                 - klasa trzecia wraz z rodzicami.

-      w czwartek            - klasa trzecia gimnazjum.

-      w piątek                 - DSM

-      w sobotę                - klasa V a.

5. Młodzież z Grupy Apostolskiej naszej parafii wyszła z inicjatywą, aby w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 20.00 odbywała się „Godzina uwielbienia, adoracja wynagradzająca”. Nie każdy może być na Mszy św., ale każdy może uczestniczyć w tej adoracji. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich na tę adoracje, szczególnie młodzież, która może później wraca ze szkoły, a w sobotę ma dzień wolny od nauki. Przypominamy, że kandydaci do sakramentu bierzmowania mają obowiązek odprawiać pierwsze piątki. W czasie adoracji będzie udzielana Komunia św. i będzie też indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Skoro młodzież będzie przygotowywać te adoracje, nie gaśmy ich inicjatywy i dobrej woli.

6. W tym tygodniu przypada  I- czwartek, I-piątek i I-sobota października. W piątek i w sobotę  będą dodatkowe Msze św. rano o godz. 7.00. Spowiadać będziemy codziennie  przed Mszą św. i podczas nabożeństw różańcowych. Do chorych prosimy  samochód w piątek na godz. 8.30, tym razem od Anny Goryl.

ponadto w tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek    - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. dokt. Kośc.

- we wtorek          -  Świętych Aniołów Stróżów.

- w czwartek         -  św. Franciszka z Asyżu.

- w piątek             -  św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

- w przyszłą niedziele     -  NMP Różańcowej.

7. Podczas ostatnich wakacji wraz z ks. Piotrem byliśmy na Ukrainie i widzieliśmy z jakimi trudnościami materialnymi boryka się kościół katolicki w tym kraju. W przyszłą niedzielę 7 października będzie gościł w naszej parafii Ks. Proboszcz z parafii Mochylew Podolski z południowo- wschodniej Ukrainy, który buduje nowy kościół, gdyż poprzedni wysadzili w powietrze Rosjanie w 1937 roku i chciałby ten kościół przykryć na zimę. W przyszłą niedziele ks. Proboszcz z Mochylewa będzie głosił kazania, więc na pewno więcej powie o sytuacji w jego parafii i będzie prosił o wsparcie na składkę.

8. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- klasa ósma oraz młodzież klasy trzeciej gimnazjum wraz z rodzicami przyjdą w czwartek na godz. 17.00 na Msze św. i nabożeństwo różańcowe. Młodzież gimnazjalna przygotuje liturgię Mszy św. i poprowadzi różaniec. Po materiały proszę się zgłosić do ks. Proboszcza.

-   DSM                                       -  piątek godz. 16.00.

- ministranci                              - sobota godz. 8.00.

-   schola dziewcząt                     - sobota godz. 9.00.

9. Wójt Gminy Iwkowa zawiadamia o wyłożeniu do wglądu publicznego w dniach od 8.10 do 08.11.br. projektu zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Iwkowa”. Projekt studium będzie dostępny w Urzędzie Gminy pok. 15, w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.