22 niedziela zwykła - niedziela synodalna - 29.08.2021 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W przyszłą niedzielę Msze św. według stałego porządku, a po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

2. W najbliższa środę 1 września uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego - Mszą św. tu w kościele o godz. 8.00, a następnie przejście do budynku naszej szkoły i spotkanie dzieci z wychowawcami. Najmłodsze dzieci uczęszczające do Ochronki u sióstr, także  w środę niech rodzice przyprowadzą do kościoła, a potem do Ochronki.

3. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek i I-wszy piątek i I-sobota września.  Spowiadać będziemy codziennie przed każdą Msza św. Spowiedź w tym tygodniu to także spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego przez nasze dzieci i młodzież, wszyscy więc skorzystajmy z sakramentu pokuty, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć kolejny etap naszego życia jakim jest rok szkolny. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członkinie Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium.

W pierwszy piątek prosimy  samochód do chorych na godz. 8.30, tym razem od Marianny Czyżyckiej.

4. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek i we wtorek tylko rano o godz. 7.00, w środę i w czwartek tylko o godz. 18.00, a w piątek rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00, w sobotę tylko rano o godz. 8.00. Prosimy dzieci i młodzież w tym tygodniu na Msze św. i do Komunii św. szczególnie w czwartek, w piątek i w sobotę.

5. Sołtysi zwołują zebrania wiejskie, dotyczące rozdysponowania środków z funduszu sołeckiego na 2022 rok:

•   Drużków Pusty - 4 września sobota godz. 17.00 i Porąbka Iwkowska godz. 19.00 w remizie OSP w Porąbce Iwkowskiej,

•   Kąty - 5 września niedziela godz. 8.00 w Szkole w Kątach,

•   Połom Mały - 6 września poniedziałek godz. 18.00 w Szkole w Kątach.

Przypomina się o obowiązku stosowania maseczek ochronnych oraz zachowania dystansu społecznego.

6. Od dłuższego czasu nie obowiązują ograniczenia odnośnie liczby uczestniczących w Mszach św. w kościołach. W kontekście dzisiejszego kazania bardzo prosimy rodziców, aby posyłali dzieci i młodzież do kościoła na Msze św. niedzielne i świąteczne. Zarówno trzecie przykazanie Boże i pierwsze przykazanie kościelne wyraźnie nakazują pod grzechem uczestniczenie w tych Mszach świętych. Bardzo prosimy, aby dzieci zajmowały miejsca w pierwszych ławkach przed głównym ołtarzem. Dzieci w naszej szkole mamy ponad 200, a ile ich widzimy w kościele?

Wraz z powrotem dzieci do szkoły bardzo prosimy ministrantów i lektorów, aby powrócili do pełnienia jakże zaszczytnej funkcji przy ołtarzu nie tylko w niedziele. Wszystkich parafian prosimy o powrót do spełniania swoich obowiązków religijnych. W dalszym ciągu czynny będzie kościół dolny i porządek Mszy św. niedzielnych do października będzie nie zmieniony.