2 niedziela zwykła - 15.01.2023 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. bez zmian.  Msze św. w tym tygodniu według stałego porządku, czyli codziennie rano o godz. 7.00, a w środę i w piątek tylko wieczorem o godz. 17.00, w środę z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa, a w piątek z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. W środę 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Módlmy się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.

3. W sobotę - Dzień Babci, a w  niedzielę  - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie Msza św., modlitwa  i serdeczna pamięć.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę               - św. Antoniego, opata.

- w czwartek         - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

- w sobotę             -   św. Agnieszki, dziew. i męcz.

5. Koncert Noworoczny kolęd i pastorałek, oraz występ grupy kolędniczej z Turoniem w wykonaniu Iwkowskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „ Iwkowianie” odbędzie się w przyszłą niedzielę 22.01.br. o godz. 16.30 w Sali Widowiskowej  GOK-u w Iwkowej.

6. Natomiast w naszym kościele w przyszłą niedzielę 22 stycznia na zakończenie okresu kolędowania  o godz. 10.30 schola dziewcząt z Iwkowej wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek, oraz na Mszy św. będzie śpiewała kolędy.

7.  Obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie wiosek naszej parafii będzie miało miejsce 21.01. br. tj. sobota od godz. 8.00. Harmonogram szczepienia i bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowe naszej parafii w dziale „Aktualności”.

8.  Porządek kolędy w tym tygodniu:

-  poniedziałek - 16.01. - od  godz. 9.00: Połom Mały cz. I:   od Urszuli i Grzegorza Czyżyckiego do Marty i Tadeusza Maciasz.

- wtorek - 17.01. - od godz. 11.00:  Połom Mały cz. I:   od Józefy Stanuch do rodziny Zyznawskich.

- środa - 18.01. - od godz. 9.00 - Porąbka Iwkowska cz. III i Drużków Pusty: od Lucyny i Mariana Drobiszewski do Zofii Zapiór.

- czwartek - 19.01. - od godz. 11.00: Połom Mały cz. II:    od rodz. Stanisława Maciaś do Mariana Zapiór.

- piątek - 20.01.- od godz. 9.00: Połom Mały cz. III:  od Elżbiety Bednarek do  Marii i Ryszarda Pachut.

- sobota - 21.01. - od godz. 9.00: Połom Mały cz. III:  od Bożeny Serafin do Bożeny i Stanisława Nowak.

- niedziela - 22.01. – od godz. 13.00 - Kąty wzdłuż rzeki:  od Wiolety i Rafała Cięciwa do Romany i Kazimierza Mleczko.