12 NIEDZIELA ZWYKŁA – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała. - 19.06.2022 r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – Niedziela w Oktawie  Bożego Ciała.  - 19.06.2022 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00, a po niej litania do Serca Pana Jezusa  i procesja Eucharystyczna. W przyszłą niedzielę Msze św. o zwykłej porze , czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 18.00, a po Mszach św. litania do Serca Pana Jezusa i procesje Eucharystyczne do czwartku włącznie. Serdecznie prosimy wszystkich o jak najliczniejszy udział w tych procesjach, umiejmy dziękować Bożej Opatrzności za uchronienie od nieszczęść, za pogodę i inne łaski, a także prosić Jezusa Eucharystycznego o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin i nas samych.

3. W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek 23 czerwca obchodzić będziemy liturgiczną  uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie.

5. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.  Msza św. po południu o godz. 18.00, a z racji uroczystości nie jesteśmy zobowiązani w najbliższy piątek do powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. w piątek odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, akt oddania temuż Sercu, a także każdy z nas będzie mógł osobiście poświęcić się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz Akt osobistego uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Te Akty są na stronie internetowej parafii w Dziale Aktualności i będą w przedsionku kościoła przed piątkiem.  W obecnych trudnych czasach takie oddanie się Sercu Jezusa i Maryi jest bardzo potrzebne i nawet konieczne.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. rano o godz. 7.00.

7. Tegorocznych absolwentów naszej szkoły, czyli uczniów klas ósmych wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. dziękczynno-błagalną w środę na godz. 10.00.

8. W najbliższy piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. rano o godz. 8.00 dla wszystkich dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej, dla rodziców tych dzieci i wychowawców. We wspólnocie będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe przeżycie roku szkolnego i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacyjnego odpoczynku. Prosimy, aby dzieci i młodzież przystąpiły do sakramentu pokuty i z Bogiem rozpoczęli czas wakacji. Spowiedź będzie codziennie przed każdą Mszą św.  Po Mszy św. uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w szkole.

9.   Serdecznie dziękuję w imieniu własnym jak i wszystkich rodziców naszej parafii, siostrze Halinie za pracę katechetyczną zarówno w szkole jak i z dziećmi przedszkolnymi, dziękuję za prowadzenie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Pani Dyrektor naszej szkoły i wszystkim nauczycielom za współpracę, miła atmosferę w szkole, zrozumienie i troskę w wychowaniu naszych dzieci, rodzicom za każdy przejaw życzliwości i dobrą współpracę z nami.

10. Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Michalczowej zaprasza na piknik rodzinny przy Szkole w Michalczowej w przyszłą niedziele tj. 26 czerwca od godz. 15.00.