5 Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018 r.

1. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele do południa o godzinę wcześniej, czyli o godz. 7.00 i  10.00, a po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn, a po Mszy św. o godz. 10.00 dla dzieci szkolnych i młodzieży, ze względu na Pierwszą Komunie św. w drugą niedziele maja. Również Msza św. dla dzieci będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.  Pamiętajmy też o „Godzinkach", które śpiewamy pół godziny przed pierwszą Msza św., czyli o godz. 6.30 i o modlitwie różańcowej przed druga Msza św., czyli o godz. 9.30, oraz w każdy piątek o Koronce do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą św. Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim paniom z „Akcji Katolickiej", i „Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie" za prowadzenie tych modlitw.

2. We wtorek wspominamy św. Józefa  Rzemieślnika.  W najbliższy czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św. Odpust ku czci NMP Królowej Polski w parafii Michalczowa i Lewniowa, uroczyste sumy odpustowe o godz. 11.00.Gminne uroczystości rocznicy Konstytucji 3 Maja i 100-lecie Niepodległości odbędą się w Iwkowej. O godz. 11.00 Msza św. w kościółku na cmentarzu, następnie przemarsz do GOK-u i część artystyczna. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

W piątek 4 maja w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

3. W miesiącu maju gromadźmy się liczniej w naszych kościołach, przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach na majowe nabożeństwa. Czyńmy to chętnie, wierni głębokiej polskiej pobożności Maryjnej. Kto tylko może niech jednak przychodzi do kościoła, szczególnie dzieci i młodzież, śpiew „majówek" przy kapliczkach nie może zastąpić nabożeństw w kościele, gdzie jest Msza św. i możliwość przyjęcia Komunii św. Pierwsze nabożeństwo majowe jutro po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 18.00, a po Mszach św. nabożeństwo majowe,  w czwartek według porządku niedzielnego, a o 15.30 krótka adoracja i nabożeństwo majowe w intencji o powołania.  W poniedziałek, we wtorek, piątek i w sobotę, dodatkowe Msze św. rano o godz. 7.00. Przed pierwszym piątkiem będziemy spowiadać  codziennie  przed każdą Mszą św.  Do chorych prosimy  samochód w piątek na godz. 8.30, tym razem od Piotra Marzec.

5. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- dzieci klasy trzeciej przyjdą wraz z rodzicami w czwartek do kościoła po Mszy św. popołudniowej na próbę uroczystości pierwszokomunijnej.

- DSM                          - piątek godz. 17.00.

- lektorzy i ministranci  - sobota godz. 8.00

- schola dziewcząt         - sobota godz. 9.00

6. Odpust ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie przeżywany będzie w tym roku od 06 do 13 maja. Program odpustu jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

7. Plac zabaw i boisko obok szkoły są dostępne dla mieszkańców i mają służyć także społeczności lokalnej. Jednak należy z nich korzystać w sposób właściwy. Wieczorami na placu zabaw spotyka się młodzież z naszego terenu, która pozostawia po sobie różnego rodzaju śmieci i odpadki. Dodatkowo w ostatnim czasie modne stało się rozbijanie butelek i pozostawianie szkła obok urządzeń 'i rozrzucanie go po trawie. Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia dzieci nie tylko szkolnych, ale również tych, które przychodzą na plac z rodzicami, żeby się pobawić. Przypominamy, że na terenie obiektów szkolnych funkcjonuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i różnego rodzaju substancji psychoaktywnych oraz zakaz palenia papierosów. Osoby, które nie przestrzegają regulaminu korzystania z boiska i placu zabaw muszą się liczyć z konsekwencjami, ponieważ sprawa została zgłoszona na Policję.

8. Z woli Ojca Świętego obecny rok jest Rokiem Św. Józefa kaliskiego. Nasza parafia jako patrona i opiekuna ma Św. Józefa kaliskiego. W początkach czerwca wraz z księdzem Piotrem chcielibyśmy zorganizować pielgrzymkę dwudniową do Kaliskiego sanktuarium i przy okazji do Lichenia. Pojechać może każdy zarówno starsi jak i młodzi, ale dobrą wolę uczestniczenia w tej pielgrzymce musicie zgłosić do 15 maja, aby można było zamówić autobus, noclegi.