6 Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

1. Po tej Mszy św./7.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn, a po Mszy św. o godz. 10.00 dla dzieci szkolnych i młodzieży.  Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 10.00 i po południu o godz. 15.30  nabożeństwo majowe i Msza św.

2. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw „ Dni Krzyżowe” o urodzaje i uchronienie od nieszczęść. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i Wszystkich Świętych będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba.

Jeśli nie będzie bardzo padało to w tym roku chcemy odprawić Msze św. przy kapliczkach naszej parafii o godz. 19.00. I tak w poniedziałek Kąty – Pasterniki, we wtorek przy kaplicy Państwa Łagoszów w Drużkowie Pustym, a w środę przy Grocie Lourdzkiej. Po Mszy św. odśpiewamy litanię do Wszystkich Świętych, modlitwy o urodzaje i uchronienie od nieszczęść, oraz odprawimy nabożeństwo majowe.  Zapraszam i zachęcam w te dni do licznego udziału w tych jakże starodawnych nabożeństwach, aby wypraszać opiekę Bożą dla naszej Ojczyzny, parafii i nas wszystkich. Umiejmy dziękować Bożej Opatrzności za uchronienie nas w ostatnich latach od gwałtownych burz i nawałnic, osuwisk i powodzi, gradu. Na Mszę św. proszę przygotować tylko stół i dwie świece lub lampiony, oraz kwiaty. Mamy nadzieje, że przy kapliczkach zgromadzą się nie tylko najbliżsi sąsiedzi, ale kto tylko może, a samochody są w każdym domu.

3. We wtorek 8 maja obchodzimy uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.  Ksiądz Prałat Stanisław obchodzi swoje imieniny, jak zawsze, a szczególnie z tej racji otoczmy Go naszymi modlitwami i życzliwością, a my z ks. Piotrem życzymy Księdzu Prałatowi dużo zdrowia, Bożego błog., opieki Świętego Stanisława,  aby jak najdłużej mógł w dobrym zdrowiu służyć Bogu i Kościołowi.

4. W przyszłą niedzielę 13 maja w naszej parafii pierwsza Komunia święta dzieci klasy trzeciej o godz. 10.00. 15 minut przed godz. 10.00 dzieci wraz z rodzicami niech już oczekują przed kościołem, aby uroczyście zostały wprowadzone do kościoła. Pierwsze 18 ławek przed ołtarzem zostawmy wolne dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

Spowiedź przed pierwszą Komunią św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin tych dzieci będzie w sobotę o godz. 9.00. Dzieci przyjdą 10 minut wcześniej, aby przygotować się wspólnie do sakramentu pokuty.

5. Spotkania i zbiórki w tym tygodniu:

- klasa siódma wraz z rodzicami przyjdzie obowiązkowo we wtorek na Mszę św., nabożeństwo majowe, przygotuje liturgie, a po nabożeństwie spotkanie w kościele przed egzaminem do bierzmowania.

- Spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców będzie w środę po nabożeństwie majowym, a nie w czwartek jak się umawialiśmy.

- DSM           - piątek godz. 17.00. Nie będzie spotkania lektorów i ministrantów oraz scholi ze względu na spowiedź pierwszokomunijną.

6. Także w przyszłą niedzielę 13 maja w liturgii wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Dla naszej wspólnoty to pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie przy Grocie Lourdzkiej o godz. 19.30. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i każdego, kto pragnie we wspólnocie uwielbiać Boga przez wstawiennictwo Maryi, naszej Matki. Proszę, aby plac wokół Groty, Drogę Krzyżową i wokół Krzyża Jubileuszowego tym razem uporządkowali członkowie trzeciej Róża Mężczyzn zelatora Stanisława Pajor i szóstej Róża Kobiet zelatorki Marii Cebula, gdyż pracy jest naprawdę sporo, a głównie wykoszenie trawy i proszę panie o prowadzenie modlitwy różańcowej.

7. W tym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 18.00, a po Mszach św. nabożeństwa majowe. Przyszłą niedzielę 7-mą Wielkanocy obchodzimy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, o godz. 10.00 Msza św. Pierwszokomunijna i po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.

8. Od najbliższego piątku do niedzieli 20 maja przygotować się będziemy na Zesłanie Ducha Świętego Pocieszyciela poprzez modlitwy nowennowe odmawiane codziennie po Mszach świętych.

9. Na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia pojedziemy 29 i 30 czerwca, tj. piątek i sobota. Proszę się zapisywać całymi rodzinami, bo to już będą wakacje.