Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkiego Postu - 05.03. 2023 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu - 05.03. 2023 r.

 1. Po tej Mszy św. /8.00/ zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 11.00, i po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Gorzkich Żalach Msza św. W ciągu tygodnia i w przyszłą niedzielę porządek nabożeństw bez zmian, a po Mszy św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci szkolnych i młodzieży.

2. W środę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.00 i Msza św. i o godz. 19.00  Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego i tę Drogę Krzyżową przygotują i poprowadzą uczniowie klasy siódmej wraz z rodzicami.  

4. W najbliższą sobotę 11 marca rozpoczniemy w naszej parafii nowennę przed uroczystością Św. Józefa i naszym odpustem parafialnym, prosząc gorąco naszego Patrona i Opiekuna o owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, spowiedzi i uroczystości odpustowej.

5. Młodzieży klasy ósmej wraz z rodzicami przyjdzie w środę na Mszę św. wieczorną i po Mszy św. spotkanie tu w kościele.

6. W zakrystii są baranki wielkanocne „Caritasu", oraz świece wielkanocne tzw. „Paschaliki". Świece można nabywać, aby je przynieść w Wielką Sobotę na Msze św. Wigilii Paschalnej i świecić je podczas procesji rezurekcyjnej.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 16 do 18 marca, dla dzieci szkolnych od 15 marca, odpust parafialny będzie w niedziele 19 marca. Prosimy o zorganizowanie sobie tak czas, aby wszyscy mogli wziąć udział w tych rekolekcjach.

8. „ Bóg zapłać’ za ofiary dziś składane do puszek z przeznaczeniem na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, o czym słyszeliśmy w dzisiejszym Komunikacie.

9. Sołtysi przypominają o pierwszej racie podatku gruntowego, który będzie pobierany do 15 marca br. Nakazy i  płatność u poszczególnych sołtysów.