Grota Lourdzka

Św. Józef

Dla uczczenia 2000 lat chrześcijaństwa parafianie Kątów wznieśli w Połomiu Małym Krzyż Jubileuszowy. Jubileuszowy krzyż to cel wielu indywidualnych wędrówek i modlitw, w Wielkim Poście idą tu w każdy piątek parafialne drogi krzyżowe. Krzyż ten został w 2011 roku odnowiony, a do niego prowadzi 14 stacji Drogi Krzyżowej.

Pod krzyżem Chrystusa i na Jego Drodze była Maryja. Dlatego też parafianie postanowili wybudować „Grotę Lourdzka” przy pierwszej stacji drogi krzyżowej. Przy tej „Grocie” więc rozpoczyna się każda droga krzyżowa, a od maja do października 13 każdego miesiąca przy tej „Grocie” odbywają się nabożeństwa fatimskie. „Grota” jest pięknie utrzymana, zawsze przyozdobiona kwiatami, troszczą się o jej piękno szczególnie parafianie należący do Róż Żywego Różańca.